OTURUM İZNİ

oturum izni hakkında her şey

Kategori Başlıkları

yabancılar türkiye'de yaşama fırsatlarını kaçırmayın

Türkiye'de yaşamak, Oturma İzni, Oturum İzni, İkamet İzni, İkamet Tezkeresi, Yabancı Çalışma İzni almak, T.C Vatandaşı olmak ve Türkiye'de ÜNİVERSİTE OKUMAK için pek çok fırsatınız var. www.ikamettezkeresi.org FIRSATLAR DÜNYASI İÇİN HEMEN ARAYIN !


5683 sayılı Yabancıların Türkiye'de İkamet ve Seyahatleri Hakkında Kanun’un 3. maddesi gereği;

“Türkiye'de bir aydan fazla kalacak yabancılar bu müddet bitmeden ikamet tezkeresi, oturum izni, oturma izni, ikamet izni veya vize uzatma almak için gerekli beyannameyi doldurmak üzere yetkili emniyet makamlarına bizzat veya bilvasıta müracaat etmekle ödevlidirler.”

 5683 sayılı Yabancıların Türkiye'de İkamet ve Seyahatleri Hakkında Kanun’un 19.maddesi gereği;

“İçişleri Bakanlığınca memlekette kalması umumi güvenliğe, siyasi ve idari icaplara (vize süresi sonunda   ikamet tezkeresi, oturum izni, oturma izni, ikamet izni veya vize uzatma almayan (1))  aykırı sayılan yabancılar verilecek muayyen müddet zarfında Türkiye'den çıkmağa davet olunur. Bu müddetin sonunda Türkiye'yi terk etmeyenler sınır dışı edilebilirler.”

 5683 sayılı Yabancıların Türkiye'de İkamet ve Seyahatleri Hakkında Kanun’un 22.maddesi gereği;

“Türkiye’den sınır dışı edilenler İçişleri Bakanlığının hususi müsaadesi alınmadıkça Türkiye’ye dönemezler.”

 5683 sayılı Yabancıların Türkiye'de İkamet ve Seyahatleri Hakkında Kanun’un 26.maddesi gereği;

 “Sınır dışı edildikleri veya Türkiye’yi terke davet olundukları halde müsaadesiz gelmeye mütecasir olan (gelmiş olan (2)) yabancılar bir yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır. Bu suretle mahkûm edilen yabancılar cezaları çektirildikten sonra sınır dışı edilirler.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam3
Toplam Ziyaret306669